Liha kuivlaagerdamise vaakumkotid Lava A-VAC "Test Set"

12,90 €

Liha kuivlaagerduse vaakumkotid "Test Set". Laagerduskoti kogus 2+2. 100% BPA vaba! 2 vaakum laagerduskotti mõõduga: 20 x 30 cm. 2 vaakum laagerduskotti  mõõduga: 25 x 55 cm. Mõeldud ulukiliha, kodulooma- või linnuliha laagerdamiseks 3-4 nädala vältel külmkapis temperatuuril kuni 0°C -  3° C. Samuti soolatud liha, kala  või singi säilitamiseks. Tegemist on  spetsiaalse membraanmaterjaliga, mis on niiskust läbilaskev seest poolt välja. Maitsed ja lõhnad jäävad koti sisse. Liha muutub  kuivemaks ja pehmemaks ning pärast kuumtöötlemist on oluliselt maitsvam. Kotid on läbipaistvad ja tugevad ning tagavad toidu säilivuse. Sobivad nii kodumajapidamisse, kui ka toitlustus ettevõttesse. 

Kogus
Lisa sooviloendisse
laos

 

Turvaline ostukoht

  TASUTA TRANSPORT

Alates 90€ ostust. v.a. suuremahulised kaubad

 

Tagastusõigus 14 PÄEVA JOOKSUL

Temperature is important for dry-aging 

Liha laagerdamine on liha maitsete ja kvaliteedi puhul väga oluline.  Kuivlaagerdus toimub Lava A-Vac vaakumkotis ja vähendab laagerdatava liha massi kuni 20%. Membraan vaakumkott peab olema eelnevalt tühjaks imetud õhust vaakumpakendaja abil. Soovitame hoida liha 0° C kuni +4° C juures külmikus. Kindlati ärge ületage nõutud temperatuuri.

Special dry-aging bags from Lava

Membraan vaakumkott kinnitub tugevalt vastu liha laagerdumise protsessi vältel. Et seda protsessi mitte häirida, ärge muutke liha asukohta ega liigutage kotti. Lihale tekib kerge rasva kiht, see on normaalne laagerduse käigus tekkinud olukord.

Dry-Aging needs time

Laagerdumine kestab minimaalselt 3 nädalat (võite liha laagerdada ka kuni 4 nädalat. Seejärel on valminud Gurmee liha, mida saate soovi korral küpsetada või praadida. Olles kord juba laagerdunud liha söönud, soovite seda jälle ja jäle ning pikk ooteaeg tasub end ära! 

LAVA
VL0555
5 toodet

Samas kategoorias on veel 16 toodet :